Nastavenie Predajnej ceny nehnuteľnosti

"Skúsim to sám" a ak to nevýjde, potom to dám Realitkám.
Scenár, ktorým sa Predávajúci často pripravuje nielen o čas, ale aj o peniaze. Veľa predávajúcich skúša predať nehnuteľnosť prostredníctvom Súkromnej inzercie, čím obvykle dosiahne len to, že miesto konkrétnych záujemcov sa mu ozve v prvých hodinách, dňoch po zverejnení inzerátu niekedy aj niekoľko desiatok Maklérov s "udičkou, Máme klienta hľadajúceho presne takú nehnuteľnosť."
Na stanovenie realizovateľnej ceny nehnuteľnosti vplýva nespočet faktorov, jej zlým nastavením a tým, že pripustíte aby bola daná nehnuteľnosť publikovaná viacerými Realitkami v rôznej kvalite Prezentácií, jej predaj častokrát odsúdite na veľmi dlhý proces. "Internet si pamätá" a predaj nehnuteľnosti devalvovanej ponukou vo viacerých, často RK s prezentáciou rôznej kvality, po dlhú dobu, je náročnejší ako práca s Novou nehnuteľnosťou. V takom prípade je dobrá rada ťažká, hoci niekedy stačí na chvíľu sa vžiť do role kupujúceho: Dali by ste za nehnuteľnosť, ku ktorej Vás neviažu žiadne emócie, toľko ?
Na vývoj cien vplýva okrem Dopytu a Ponuky v neposlednej rade aj cena, či dostupnosť financovania. Rekordne nízke úročenie Hypoték v poslednom období "oživilo" aj trh s nehnuteľnosťami, či miestami pohyb cien v prospech Predávajúcich.
Neviete si rady so stanovením Predajnej ceny ?